fbpx

Vestuvių planavimas: ar antroji vestuvių diena reikalinga?

Vestuvių planavimas - sodyba GYLYNĖ
Vestuvių planavimas - sodyba GYLYNĖ
Vestuvių planavimas – antroji diena sodyboje GYLYNĖ.

Antroji vestuvių diena – iš seniau atkeliaujanti tradicija ar puikus būdas pratęsti žaibiškai praskriejančią gražiausią gyvenimo šventę? Vestuvių planavimo etape šis klausimas kyla ne vienai porai. Jei ir jūs susiduriate su šia dilema, GYLYNĖ komanda kviečia prisiminti smagias senąsias antrosios dienos tradicijas ir apžvelgti, kaip poros ją mini šiandien.

Antrosios vestuvių dienos tradicijos

Kadaise vestuvės būdavo švenčiamos kone savaitę. Į jas susirinkdavo ne tik giminės ir artimieji, bet ir visa bendruomenė, o antroji vestuvių diena buvo ne ką mažiau svarbi nei pirmoji. Ši diena būdavo kupina tradicinių žaidimų ir pramogų, tarp kurių populiariausi:

 • Jaunųjų kėlimas. Vos nubudę svečiai tradiciškai imdavo kelti triukšmą, belsti į klėtį, dainuoti ir kitaip žadinti jaunuosius. Šiems atsikėlus, būdavo atnešamas vanduo nusiprausti ir vienas rankšluostis veidams nusivalyti.
 • Šeimininkavimo perdavimas. Paprastai po vestuvių jaunavedžiai apsigyvendavo jaunojo namuose, o jaunoji tapdavo naująja namų šeimininke. Tad antrąją vestuvių dieną jaunikio mama sūnaus žmonai įteikdavo namų apyvokos daiktą, dažniausiai žarsteklį ar samtį, sakydama: „Tai tu, martele, dabar šeimininkė“.
 • Piršlio korimas. Ko gero, viena žinomiausių antrosios vestuvių dienos tradicijų – piršlio korimas. Sakoma, jog piršlys visus apgavęs ir parinkęs jaunajai negerą vyrą. Tai išgirdęs piršlys imdavo teisintis, vėliau skaitydavo linksmą testamentą, tačiau, nepaisant to, budeliai vis tiek imdavo jį karti. Tiesa, galiausiai, piršlį išgelbėdavo jaunoji, uždėdama ant peties austą juostą ir atleisdama už visas  nuodėmes.  
 • Svočios išvežimas. Antroji vestuvių diena būdavo užbaigiama – išvežant svočią. Paprastai ją išveždavo jaunimo pulkas, įsisodinęs į karutį.

Kaip antroji vestuvių diena švenčiama šiandien?

Vestuvių planavimas - antroji vestuvių diena sodyboje GYLYNĖ.
Vestuvių planavimas – antroji vestuvių diena sodyboje GYLYNĖ.

Šiais laikais antroji vestuvių diena paprastai būna lėtesnė, paprastesnė, skirta atsipūsti po audringo vakarėlio, aptarti praėjusios dienos įspūdžius, pabendrauti su artimaisiais bei draugais. Įprastai gražiausia gyvenimo šventė jauniesiems prabėga greičiau nei žaibiškai, tad antroji diena – puikus būdas ją kiek sulaikyti.

Jei nutarėte pratęsti įsimintiniausią gyvenimo šventę, galite pasirūpinti ir minimaliomis pramogomis. Pavyzdžiui:

 • pirties pramogomis.
 • lauko ar stalo žaidimais.
 • aktyviais komandiniais žaidimais.
 • sentimentus keliančių nuotraukų ar vaizdo įrašų peržiūra.
 • padėkomis artimiesiems, svečiams.

Antroji vestuvių diena sodyboje – GYLYNĖ

Sodybos GYLYNĖ kompleksas išsidėstęs aplink vaizdingą tvenkinį sename, jau daugiau nei 80 metų skaičiuojančiame liepų bei obelų sode. Vos 15 minučių nuo Kauno centro nutolusią sodybą sudaro trys erdvės:

 • Didžioji salė. Iškilminga, iki 80 žmonių talpinanti erdvė su lauko ir miegamąja zonomis.
 • Mažoji salėJauki, iki 35 žmonių talpinanti erdvė su pirtimi, erdvia terasa ir miegamosiomis vietomis.
 • Lauko erdvė. Išskirtinė terasa ir pavėsinė su vaizdu į sodą bei tvenkinį. Tamsiuoju paros metu jaukumą kuria ją apgobusios lemputės

Įsimintiniausias Jūsų šventes planuoti pradėkime jau DABAR! Susisiekite spustelėję ČIA.

Daugiau naujienų sekite mūsų FACEBOOK ar INSTAGRAM.

Komentarų nėra

Leave a Reply